Floral’aise – pentru confortul intim

Floral’aise  a fost creat pentru a fi solutia optima  pentru confortul intim. O formula complexa din  substante bioactive au fost imbinate intr-un mod armonios pentru a crea acest supliment alimentar destinat femeilor.

Floral’aise – pentru confortul intim

Floral’aise  este un produs Biessen Pharma ce prezinta in compozitia sa:

– lactobacili
-vitamina A

Ambele componente sunt esentiale pentru organism , avand un rol important in  mentinerea sanatatii membranelor mucoase.

Metodele contraceptive , administarea diferitelor medicamente (antibioticele, antimicoticele) dispozitivele intrauterine, diferitele afectiuni (diabetul zaharat) pot duce la schimbarea ph-ului vaginal. Toate aceste modificari  produc un dezechilibru intern al florei naturale, dezechilibru care induce un discomfort intim.

 

Chiar igiena excesiva sau insuficienta, lenjeria intimă din materiale sintetice poate determina aparitia unor modificari si un discomfort in zona intima.

De altfel, schimbările naturale din corpul femeilor, precum menopauza naturala sau brusc instalata dupa diferite interventii de mica chirurgie in sfera genitala pot duce la scaderea mecanismelor naturale de aparare si de asemenea sa afecteze echilibrul intim.

Daca facem referire la o afectiune din zona intima atunci aceasta trebuie tratata corespuzator, iar acest lucru va fi facut la recomandarea medicului. In astfel de situatii tratamentul oferit de medic este cel mai important, Floral’aise fiind un adjuvant care contribuie la mentinerea unui ph optim vaginal.

Lactobacilii sunt cei care mentin ph-ul intim acid, astfel incat sa impiedice proliferarea bacteriilor la acest nivel. De aceea suplimentul alimentar Floral’aise este indicat a fi luat impreuna cu antibioticele.

Comprimatele sunt cate 10 pe blister, in fiecare cutie existand doua blistere. Se administreaza cate o capsula pe zi timp de 20 de zile consecutiv, cu 10 zile pauza.

Floral’aise – un adjuvant pentru confortul intim!

Floral’aise poate fi cumparat din farmacii, dar poate fi comandat si online

Georgiana Albu

Din dorinta de-a pastra undeva gandurile bune sau mai putin ...am ajuns la aceasta etapa.Uneori scriu depre ce-mi place , dar uneori sunt critica si spun "verde-n fata"!

Articole recomandate

15 comentarii

  1. Si eu mi-am luat ceva asemanator, capsule, dar nu se inghit ci se introduc local. Din nefericire, nu cu vreun dispozitiv special ci cu degetele, ceea ce imi este foarte dificil.

  2. Femeile ar trebui sa fie mai atente la aceste aspecte și sa nu mai fie un subiect tabu! 🙂

  3. Sunt folositoare! Multumesc pentru informatie!

  4. Orice femeie are la un moment dat nevoie de astfel de suplimente, nu e o rusine sau un subiect tabu.

  5. Tare interesant, am sa incerc si eu.

  6. Mi se pare foarte util acest supliment alimentar. Si eu il am la îndemână.

  7. Mi se pare un supliment extrem de folositor pentru noi, femeile.

  8. am folosit o luna, acum sunt in acea pauza de 10 zile dintre blistere

    1. Mulțumesc frumos pentru informații. Nu știam de ele.

  9. Acum am descoperit Floral’aise, acest adjuvant care contribuie la mentinerea unui ph optim vaginal.

  10. De multe ori m-am confruntat cu disconfort în zona intimă, așa că acest adjuvant în tratarea infectiilor e tare binevenit.

  11. Tare nevoie am si eu de produsul asta, mai ales după ultima sarcina. Am impresia ca mi s-a schimbat putin ph-ul vaginal.

  12. O sa țin cont de recomandarea ta, nu se știe când voi avea nevoie.

  13. O recomandare foarte bună, nu se știe niciodată când ai nevoie.
    Sănătatea intimă este foarte importantă.

  14. Pana acum nu stiam despre aceste pastile si la ce sunt ele bune

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *